Složité přípravy k vojenským manévrům jsou v plném proudu.

Dobrý večer vám přeji,

dnes začíná dohodnutá válka mezi Svobodnými Horami a NCIS a já vám budu přinášet novinky z bitevních polí i z velitelských stanů. V mocnosti jsou obě aliance velmi vyrovnané a jsou na šestém a sedmém místě ve statistikách. Svobodné Hory mají 8 gubernátů v aliance a poměrně klasické složení. Jako mágy dva džiny a jako dva zloděje dva hobity. Jejich vojenská síla se skládá ze dvou trpaslíků, elfa a skřeta, tedy útočníka, obránce a dvou univerzálů. NCIS má devět gubů. Mají jednou džina jako hlavního mága a dále v magii může figurovat elf, jeden ze dvou vampů nebo nekromant. To je velká variabilita v magických možnostech. K tomu má aliance tři hobity, z čehož dva jsou pozemkově hodně velicí oproti zbytku aliance. A tuto sestavu doplňuje trpaslík. Tak tedy uvidíme jaké triky a pasti připraví NCIS Svobodným Horám.

Navštívila jsem také vojevůdce Svobodných Hor, Bloodyho a následně imperátora NCIS Moriakiho, aby popsali svou současnou situaci.

Bloody, Svobodné Hory

Dlouho jsme čekali na první válku, dokonce jsme ze začátku věku přepadli svačináře z PB (bez magie) a posléze se na jejich stranu přidaly další 4 ali, společně i s NCIS, ale naše armády hrdinně vzdorovaly a řekl bych, že výsledek byl mírně pro nás, což je v takové přesile skutečná ukázka našeho umění, takže o motivaci do války není nouze.
Navíc s nimi máme jistou historii i z minulého věku, i když je pravda, že ke konci se naše vztahy vylepšily, ale i tak je to pro nás otázky cti v této válce uspět. Jistě to nebudou mít snadné, nejeden člověk se již horách ztratil. Naše divoká zvěř, temné lesy, zrádné močály, hluboké propasti a proměnlivé počasí na ně již čeká. Nic nehledíme na to, že jsou větší a je jich víc.
Za SH!

Když tedy zmiňuješ, ten konflikt ze začátku věku. Mohl by jsi teda říci, jaké to byly aliance proti vám? Píšeš o PB a dalších čtyřech aliancích. Nějak nejsem schopna to dohledat v historii válek. Navíc NCIS mají v historii pouze prohranou válku s BA. Proti komu jste teda stáli? A jaké křivdy vám NCIS udělalo minulý věk?

22.11. 21:08 Michael Scofield z aliance Prison Break vyhlásil válku alianci Svobodné Hory
23.11. 04:00 Andrea Boehlke z aliance Survivor zákeřně přepadnul alianci Svobodné Hory
23.11. 04:00 General Grievous z aliance Dark Force zákeřně přepadnul alianci Svobodné Hory My rádi party. Jsme si jisti, že ani na nás jste nezapoměli s občerstevím:)
23.11. 04:00 Sion z aliance Omnipresent Idiots zákeřně přepadnul alianci Svobodné Hory

aha, NCIS do nas tento vek nesly, tak je škrtám 

Takže říkáš PB a další 4 aliance. NCIS teda v tomto konfliktu nefigurovali Já tam bohužel vidím pouze PB a 3 další aliance.
A mohl bys ještě říci, jakou křivdu vám udělali NCIS minulý věk?

aha, 3 nebo 4, to uz je jedno
Tak my se vzajemne prepadali s PB (ale oni si zacli ) a NCIS jim pomahali

Děkuji za rozhovor a přeji štěstí v bojích

Moriaki, NCIS

Vaše vztahy s SH jsou napjaté, jak mi bylo řečeno, co za tím stojí?  Bloody z ali SH, mi říkal, že jste jim učinili křivdu minulý věk. Můžeš nám říci, o co se jednalo?

Ahojky,
tak mi a SH – nevím já ten pocit nemám – je pravda, že po většinu posledních věků jsem byl vždy na straně proti SH, ale ne kvůli tomu, že bych je neměl rád či proti nim něco měl. Bylo to proto, že jsem si našel jako spojence dragon country a prison break — řekl bych, že dva úhlavní nepřítele SH.

Křivda – nevím včem, na konci věku byla naše aliance v podstatě celou dobu jediným soupeřem SH v boji o PPS – nemám žádný tušení co bych udělal špatně proti nim naopak několikrát jsem si vcelku zajímavě psal s jejich loňským impem Nayh.

A jak se koukáš na blížící se válku?

První přepočet, no zatím moc nevím, ale tak něco jsem vymyslel. Proč vojna s SH? a jaká bude naše strategie? Pojdmě se na to podívat pohledem nejdříve z minulého týdne. Minulý týden byl jeden z mých mulťáků přepadnut aliancí Lothloriel, v té době top 1.  Ale po prohrané vojně s BA jsem měli vcelku málo landů a jen 7 gubů. Zkusili jsem to proti BA zahrát hodně na magii což se nevyplatilo, ale na druhou stranu je třeba se sehrát pač jsem obměnili tři členy v ali a to je pro 7 vcelku dost. Proto abychom byly vyrovnaným soupeřem Lothloriel, přijal jsem dva své guby, které ted trošku vyčumují z našeho průměru. Ve čtvrtek byl ale Lothoriel přepaden čtyřmi aliance, a rozpustil ali po přepadu. Já v pátek odjel do Belgie, kde jsem byl bez netu a vrátil se až v pondělí v noci. V úterý ráno, když jsem se přihlásil do ali, jsem na foru našel info – domluvili jsme vojnu s SH. Popravdě se mi do toho nechtělo, páč dva velké guby neměli vojnu a geni jsou skoro na nule. Navíc jsem je moc nechtěl hrát a vzal je jen kvůli zmíněné odplatě. Hlavně dva hobiti, nevím zda se do ali hodí, přemýšlel jsem i o změně rasy třeba na džina ale zase se mi nechtělo platit další upgrady. vzhledem k tomu, že po vojně ty guby stejně asi už budu klikat max jen tak farmu jako bezalíky. Hledal jsem i soupeře níže, že bychom oba guby opět vykoply a našli si někoho dole. Jelikož nejsem přesvědčen, že toto pozemkové rozpoložení naší ali má proti SH velké šance. Dole nebyl nikdo s kým by se dalo fajtit a proto jsem se rozhodl, aby kluci dlouho nefarmili že do toho půjdeme. Vím, že větší skill na klik je na druhé straně a určitě mají i lepší geny, ale i tak zkusíme překvapit.

Děkuji a přeji štěstí v bojích

Takže takto se cítí oba vládci. Kouzla se již dnes připravují a armády se začínají šikovat k nočnímu pochodu. Zítra se můžete těšit na reportáž z prvního střetu.

Vaše April O’Neil