Nový věk začal, úvodní protektorát skončil a první války začínají.

Dobrý podvečer naši čtenáři,

hlásím se vám s první válečnou reportáží tohoto věku. Rozhodla jsem se pro vás sledovat válku na prvních stupních žebříčku. Proti sobě stanou dvě známé a lety protřelé aliance. Na jedné straně Otherside a proti nim Heroes of Light. Dnes si oba soupeři podali ruku přičemž si vzájemně vyhlásili hodnocenou válku. Jak jistě všichni víte, tato válka bude po delší době něčím výjimečná a to, že soupeři nebudou moci použít PZ. Rasy jsou pevně dané a je na vojevůdcích jak jejich potenciál využijí. Zároveň bude na samotných klikačích, jak se vyrovnají se zmenšenými výnosy z labyrintu. Především z těchto důvodů jsem sama velmi napnutá, jaký průběh bude válka mít.

Oba imperátoři si našli čas na krátký komentář.

Zoidberg:

Dobrý den. Po bojích o PPS a resetu nového věku blog opět informuje o válce Other. Začínám si myslet, že mě April miluje a tímto způsobem se mi to snaží naznačit.
Nejdůležitější při přípravě války je nepodcenit soupeře. Proto si Iziho představuju jako obrovského divoocha s obrovským kyjem{{sml
Těším se na společné chvilky s vámi

 Izi:

Popravdě absolutně netuším s čím soupeř přijde. My se k tomu postavíme tak, že prostě přivedeme svoje armády a uvidíme s čím přijdou.

Pojďme se bez dalších řečí podívat jaké rasy si oba vojevůdci připravili na první válku věku.

Otherside:

2x džin, 2x nekr, 2x lidé, 1x trp, 3x ent, 1x obr, 1x vamp

Heroes of Light:

2x džin, 1x nekr, 2x lidé, 2x trp, 2x ent, 1x obr, 2x hob

HoL si připravila spíše klasické rozdělení ras. Můžeme u nich vidět dva hlavní mágy, vynikající hobití zloděje, v útoku nekromanta s obrem, mocnou obranu dvou entů a dva trpaslíci pro pomoc jak v útoku, tak v obraně. Poslední dva guby jsou lidské, jeden z nich podle poměru strojař a druhý zřejmě jako pomocný mág, případně výpomoc ve zlodějích. Být jeden z těch dvou lidí skřet, dovolila bych si říci, že Izi sází na jistotu.

Naproti tomu OS, jak je u nich zvykem přicházejí se zajímavým složením ras. První co každého ihned udeří do očí je absence hobitů, nejlepších zlodějů a slušných obránců. Jako zloději u nich budou fungovat zřejmě lidé s vampýrem. To bude pro klikače těchto gubernátů velmi náročné. Jak jsem již zmínila, výnos labyrintu je nyní značně menší a lidé na to doplácejí vícenásobně víc než ostatní rasy. K tomu jak lidé, tak vampýři jsou velmi těžcí na klik bez pořádného výzkumu, což na začátku věku je jistota. Mají však díky tomu mnohem silnější potencionální armádu. Více entů, více nekrů, vampýra navíc.

Můj osobní tip je, že uvidíme každý den zlodějské testování ze strany HoL a mostrózní snahu OS získat co nejrychleji hlínu. Ale třeba nás oba vojevůdci překvapí.

Zítra večer se těšte na reportáž z prvního válečného přepočtu

Vaše April O’Neil