Dobrý večer,

boje o PPS ustaly a jedna aliance tuto budovu postavila. Vítěznou aliancí, která ukončila současný věk je Dragon Country, vedená Warafem a jeho vojevůdcem Kouzelným človíčkem. DC v těchto bojích projevili své diplomatické a taktické schopnosti a jistě mnoho lidí překvapili. Jak závěr bojů probíhal?

Blok KPL+BNM, kteří započali současné boje, byl doslova zničen mnohonásobnou převahou. Se svými vůdci padli i podpůrné aliance. V tu chvíli se počal blok odpůrců rozpadat, ne však tolik jak se jistě mnozí představovali. Dragon Country převzali otěže postupu na PPS a podařilo se jim uzavřít dohodu o společném postupu vojsk s Vyšší Dívčí + Otherside. S aliancí Heroes of Light, kteří jsou spojenci Dragon Country, udrželi dohodu o neútočení. Poslední z velkých aliancí soupeří o PPS byli Carton Heroes zrušila dohodu a na Dragon Country zaútočili. Samotní, bez téměř žádné podpory však již nebyli překážkou spojených vojsk pod praporem DC. Během dvou dnů po rozdrcení bloku KPL+BNM DC položili poslední cihličku PPS a stali se vítězi.

Dragon Country mají PPS jistě zaslouženou. Tento věk prohráli pouze první válku věku. Již několik věků nepřepadají a drží se dohodnutých bojů. A především díky jejich vojevůdci Kouzelnému človíčkovi si v bojích počínají více než kvalitně. Právě vojevůdce DC poskytl pro náš blog rozhovor, který si můžete přečíst.

April: Jak se cítíte jako vítězové?
Kouzelný človíček: Jak kdo, někdo tvrdí že božsky, jiný že jenom super, tak pro jistotu podroběj: Těsně po přepočtu když jsme si s Warafem prohlídli, kolik ze stavby nám bylo zbořeno, že chybí přes 20% a po zjištění, kolik aliancí na nás visí, to bylo napětí, které nicméně velmi rychle vystřídal pocit úlevy a spokojenosti, když jsme zjistili, kolik že to vlastně můžeme postavit. To vše spojené se solidní únavou. To se týká prvních hodin, resp. prvního dne.
Nyní, protože pro většinu z nás je to první PPS, jsme samozřejmě rádi že se to podařilo, ale zároveň pro nás hra ztratila trochu svého napětí, motivace a tajemna. Už se nemusíme strachovat, že se třeba nikdy nedočkáme. I když PPS před pěti lety bych si cenil víc, je to pořád jedna a ta samá budova.

April: Budete chtít vyhrát znovu?
Kouzelný človíček: Neříkám, obhájit titul je hezká věc, ale prémie nám za to nikdo nedá a není tedy důvod se za ní moc honit. Příští věk nechceme moc hrotit počet gubernátů v alianci, čímž se i trochu redukuje konkurence schopnost aliance, spíš ať je zábava a nikdo tady ve válce nemusí trávit hodiny. Pro sebe ho myslím nazveme Věkem odpočinku.

April: Co bylo v boji o PPS klíčové?
Kouzelný človíček: Klíčů bylo hned několik. V zásadě jsou všechny už vyjmenovány v našich příspěvcích na imperátorském fóru, takže jenom velmi stručně: Podpora ze strany Otherside, Vyšší dívčí a Passi Indietro (a samozřejmě i dalších), prvních asi 50% PPSky do nás šly útoky a magie jeden přepočet, prakticky dokonalé využití toho, že KPL nepřijali naši nabídku na vzájemné neútočení, rychlé vyřešení bugnutých vln u útoků a v neposlední řadě poslední přepočet, kdy nám 56 útoků na naši alianci (přičemž jen 50 mělo naději na zisk hlíny ), srazilo limit PPS-Bodů natolik, že nám získané body s velkým přehledem stačily.

April: Myslíte, že vaše PPS byla zasloužená?
Kouzelný človíček: Ano

April: S kolika tahy končily gubernáty?
Kouzelný človíček: Chceš to úplně přesně nebo poměrně přesně? No, 4 gubíky mají trojtahy nebo skoro trojtahy, 4 minimálně dvojtahy a pak máme dva s 22 a 24 tahy. Těch posledních víc než 20% PPS jsem postavil pouze od dvou gubernátů, jeden klikl svůj dvojtah, druhý 29 tahů, prostě jeden přepočet bychom ještě vydrželi i kdyby to ten poslední nevyšlo.

April: Změnili byste na stavbě nějaké pravidlo?
Kouzelný človíček: Pravidlo, pravidlo..v zásadě se nám současná PPS líbí. Mě osobně by se myslim líbilo, aby vůbec k možnosti útočit po 100. dnu musely stavět úplně všechny aliance, nějaké určitě procento, přičemž to o rozdílu 50% by zůstalo v platnosti. Chce to trochu domyslet, ale boje by určitě byly zajímavější, smazalo by to nestavějící a čistě bořící aliance na které celkem nikdo neútočí, možná přineslo i nečekané vítěze.

Gratuluji Dragon Country k PPS{{up

Všem ostatním přeji příjemný odpočinek než začne nový věk.

Náš blog se na Vás bude těšit 3. října v Brně na srazu hráčů RedDragonu. Bude tam celá redakce, tak si s námi můžete potřást rukou a říci si o autogram.

Naviděnou v dalším věku
Vaše
April O´Neil{{lv