Poslední přípravy probíhají a armády se dávají na pochod.

Dobrý večer naši čtenáři,

 

dnes jsem pro vás ještě stihla dorazit na hranice aliancí Gallowmere a Elita, kde se schyluje k válce. Obě strany už mají sešikované své armády a mágové již mají vytvořená svá magická jádra. Mohu prohlásit, že tento konflikt bude jeden z těch menších ve světě Rudého draka, nicméně o nic krvavější. Alespoň tomu nic nenasvědčuje.

Na jedné straně alianci Gallowmere, která sdružuje tři gubernáty, které jsou spravovány jedním vládcem, taťkou. Jedná se o gubernáty elfů, trpaslíků a lidí, takové klasické fantasy složení. Dle mého názoru ovšem velmi účinné. Lidé mohou zastat všechny pozice nutné ve válce a zřejmě tomu i tak bude. Dnes jsou právě lidé připraveni na magický průraz a elfové jsou připraveni asistovat a posílat kouzla v druhé vlně. Celý trpasličí národ je již připravený v plné zbroji,  s blýskajícími se sekyrami a čekající na konečný rozkaz k útoku.

Taťka je starý a protřelý válečník a ve své síni v klidu vydává rozkazy svým poddaným. Mezi tím si našel i čas na mou maličkost a zodpověděl mi mou otázku.

Co tě vedlo k tomu mít vlastní aliance bez dalších lidí?

Z části nedostatek lidí a z druhé spíš snaha nepřijít o gubernáty a jejich historii. To všechno, tak nějak dalo dohromady mojí alianci.
Určitě to není ideál, lépe se hraje s někým dalším ale v nynější době je na rdčku podle mě 3-4 aliance. Ideál pokud si člověk myslí, že nesežene
lidi nebo nemá moc času. A samozřejmě to má takovou nespornou výhodu, že nemá šanci si stěžovat jak kdo kliká, vždycky to je jeho blbost.
A prakticky bych byl i rád kdyby to byla cesta nejmenšího odporu pro nováčky – je to akorát pro každé zaměření voják,mág,zloděj není to vůbec náročné na vedení, paktování a v pohodě si v tomhle počtu procvičí klik.

Také asi jen popřeji soupeři hodně štěstí ač samozřejmě bych raději kdyby stálo na mé straně a já vyhrál.

 

Na druhé straně stojí aliance Elita, aliance hráčů, kteří se vrátili po určité době do světa Draka. Na jejich straně je početní výhoda, hrají ve čtyřech lidech. Jejich rasové složení nenechává nikoho na pochybách, kdo bude zastávat jakou roli. Máme zde jednoho džina, hobita, nekromanta a enta. Mág, zloděj, útočník a obránce. Nejsou tak zcela variabilní jako soupeř, nicméně mají mistry ve svých oborech. Pro alianci Gallowmere nebude jistě jednoduché překonat vojenskou obranu enta, který bude bezpochyby bráněný silným džinem proti magii.

Nechme se tedy překvapit jaké strategie obě aliance zvolí a které gubernáty budou vybrány jako nejbezpečnější a tedy cíle k destrukci číslo jedno.

 

Vaše April O’Neil