Krásný den,

situace na bitevním poli, které se již rozprostřelo po celém světě Rudého draka, se k dnešku rapidně změnila. Proto se naše redakce rozhodla vydat reportáž o bojích již dnes a tomu jste napomohli především Vy, kteří nám poskytli důležité informace. Tímto svým informátorům děkuji{{lv .

Je velmi těžké určit, kdo staví a chce postavit PPS, a kdo staví PPS jenom z důvodu, aby mohl útočit na jiné stavitele a tak podpořit svého favorita. Proto se těchto interpretací spíše zdržím a nechám na samotných čtenářích, aby si závěr udělali sami. Nicméně můžu říci, že staví BNM a KPL a proto náš přehled bojů začnu u nich.

BNM a KPL s mohutnou podporou napadli Otherside a Vyšší Dívčí na počátku. To jistě všichni zaznamenali. Vypadalo to na rychlý konec, ovšem situace se obrátila. Včera před sedmou večer vyhlásila aliance Heroes of Light válku BNM, čímž se zapojila do bojů. Nicméně tento útok nebyl pouze osamělým výstřelem. HoL zkoordinovali svou ofenzívu s dalšími aliancemi, jmenovitě Cartoon Heroes (kteří útočili na BNM už od počátku), Campania, Tarded Mongols 107, Bezvýznamná aliance, Žádná Hlína a Chcete mě?, které vyslali své armády pod rouškou noci přepadem. BNM tímto spojeneckým útokem ztratili 14% území a spadli z prvního místa statistik o dva stupínky níže. KPL sice nepohostili dnes žádnou novou návštěvu, nicméně už tak mají hostů dostatek. Na jejich alianci se valí hordy Otherside, Passi Indietro, Valar Morghulis, Vyšší Dívčí, Svobodných hor a Dragon Country. Pod tímto náporem KPL ztratili 12,5% území a poklesli o dvě místa ve statistikách. V podobně špatné situaci je podporující aliance Fatherland, která rapidně klesá ve statistikách pod náporem spojených sil Trpaslické Gildy a Návratu do reality. Naproti tomu zbytek podporujících aliancí zatím bojuje bez větších ztrát. Prison Break, Muffins a Kosmik útočí jistými útoky do Dragon Country, zatímco na PB a Kosmik nechodí téměř žádné útoky, tak Muffins jsou pod tlakem Bezvýznamné aliance. Poslední z podporujících aliancí Prieure de Storm včera k večeru vstoupila do konfliktu s Valar Morghulis.

Nedomnívám se však, že všechny aliance, které nyní spolupracují proti BNM a KPL budou spolupracovat déle. Dovolím si odhadnout, že je nyní spojuje společný silný nepřítel a jakmile bude tento poražen, pakt se rozpadne. Toto mi potvrdil jeden z předních lidí z jisté zapojené aliance: Jak jsem psal na válečným i na diplomatickým, ostatní aliance které se pustili do Krčmy nebo BNM sledují své vlastní cíle. Nechtějí nechat dvojblok Krčma-BNM postavit PPSku. Otherside a Vyšší Dívčí od počátku prohlašují, že stavět nechtějí a nyní se pouze brání se spojenci SH. Vzhledem k tomu, že všechny tři aliance mají postaveno 0% PPS, dalo by se tomu i věřit. Ovšem to neznamená, že do bojů nebudou zasahovat i nadále jako podporující aliance. Mezi mé favority, kteří se budou snažit o postavení PPS jsou aliance DC, CH a HoL. Z těchto tří má nyní nejlepší pozici CH s 18% PPS a jistě již o 2% navýšeným trvalým limitem, ale otázkou je, jestli získají nějakou podporu po rozpadu paktu, týkající se zničení BNM a KPL

Vedle těchto hlavních bojů se začínají objevovat další aliance, které začaly se stavbou PPS na vlastní triko a zřejmě bez podpory. Pokud to vezmeme od těch největších tak se jedná o alianci Opilá Zvířata, která mají dnes 14% a s nikým neválčí. Dále aliance Tartarus také se 14%, kteří dnes přepadli HoL. Vnucuje se otázka, jestli Tartarus opravdu jede na vlastní, nebo jestli jsou to nové posily BNM a KPL. Níže ve statistikách je aliance IceCave postavivší 14% PPS, kteří včera přepadli CH, ovšem neposlali ani útok. Dnes se IC trochu polepšili a nějaké útoky poslali, ovšem i CH k nim poslali návštěvu. Poslední z aliancí, která staví je Viva la revolución na hranici limitu nutného pro stavbu a v boji s adminy. Mé srdce patří jim a doufám, že to postaví právě oni {{lv

Za RD Blog
Vaše April O´Neil