Dobrý den naši čtenáři,

vítám Vás u našeho zpravodajství. Naše redakce Vás nepřipraví o články z hlavní události věku, a sice boje o Palác Posledního Soudu. Kdo vyhraje současný věk a zapíše se do knihy cti světa Rudého draka? To pro Vás budeme sledovat se stejným napětím jako Vy.

Současné boje začaly s menším časovým předstihem, než je stanoveno systémově, ale to není žádná výjimka. Spojené síly aliancí Burguul narkuu mat a Krčma Padlé legie vyslaly přepadem svá vojska již 98. den věku na vytipované nejtěžší a hlavní soupeře, na alianci Otherside a jejich přepokládané podporovatele Vyšší Dívčí. BNM, KPL a s dvěma z jejich podpůrných aliancí Dragon Country a Passi Indietro se podívaly na zoubek OS a prošli pár útoky, ovšem zlodějsky si pouze vylámaly zuby. K Vyšší Dívčí poslaly své podporovatele aliance Prison Break a Fatherland, kde opět bylo posláno spíše méně útoků, ovšem úspěšných. Zkušení vojevůdci Fouk a Tomy se neukázali v nejlepším světle, když nedokázali s prvkem překvapení a mnohonásobnou přesilou zničit soupeře hned první den. Toho jistě dnes litují. Napadané aliance ihned druhý den ráno vyslaly svého tiskového mluvčího, diplomata a imperátora Vyšší Dívčí Tomulku Bambulku do boje na diplomatickém fóru. Nic jiného než mohutná diplomatická propaganda jim nemohlo pomoci, když proti nim stála taková ohromná přesila.

 Další den se začali přidávat další aliance. Na Otherside byla nasazena aliance Muffins a na Vyšší Dívčí Kosmik s Prieure de Storm. A pokračovalo se ve vojenském zdolávání soupeře. Nicméně i druhá strana již začala bojovat a další aliance počali napadat mocný blok Fouk+Tomy. Aliance Cartoon Heroes napadla v noci Burguul narkuu mat, Svobodné hory zas aliance útočící na Vyšší Dívčí, KPL, Prison Break a Fatherland. Na Fatherland se přišla podívat i Trpaslická Gilda. Je pro mě však nyní otázkou, zda se jedná o koordinovaný útok nebo jestli výše zmíněné aliance jako posily proti Tomymu a Foukovi jsou skutečně posily nebo jestli sledují vlastní cíle a útoky nekoordinují.

 Nesmíme vynechat ani dvě darkerské aliance Genocida a Čas na svačinku, které vyhlásili válku mnoha aliancím bez ohledu na stranu. Genocida během dvou dnů poslala pouhý jeden útok a to neúspěšný, ovšem velmi se baví posíláním magie do obou bojujících stran. Čas na svačinku zatím neposlal žádnou akci a je tedy záhadou co mají v plánu.

 Pro přehlednost Vám nyní předložím soupis soupeřících aliancí.

 Strana BNM+KPL
Burguul narkuu mat: 1,23M
Krčma Padlé legie: 975k
Dragon Country: 1,15M
Passi Indietro: 900k
Prison Break: 634k
Fatherland: 645k
Kosmik: 411k
Prieure de Storm: 500k
Celkem: 6,445M

 Strana OS+VD
Otherside: 1,22M
Vyšší Dívčí: 741k
Cartoon Heroes: 956k
Svobodné Hory: 700k
Trpaslická Gilda: 582k
Celkem: 4,2M

 Lze vidět, že převaha BNM+KPL je opravdu velká, větší více než o 2M hlíny. Vybavuji si konec minulého věku, kdy podobnou přesilu měla právě aliance Otherside proti KPL. Skončí tento věk také tak rychle jako minule, nebo se podaří OS+VD nasbírat podporu a vyrazit do tvrdého protiútoku?

 Sledujte naše zpravodajství
Vaše April O´Neil