Již šestý ročník miniRD zná svého vítěze.

Ale vezměme to popořádku, od zakládání gubernátů. V letošním ročníku si hráč boovie z Bezvýznamné aliance a hráč Jetro z NCIS, momentální TOP1 aliance, zvolili skřety. Hráč Zereges ze Slimáků, momentální TOP2 aliance, vampýra a jeho imperátor a spoluhráč ze Slimáků, Killer Land, zvolil člověka. Nabitá sestava nasvědčovala vyrovnaným bojům. Hrálo se opět na minirozlohách, což znamená začátek na pouhých 1000 akrech a bez speciálních budov. S ohledem na změny labyrintu jsme ale našim účastníkům dopřáli startovní bonus a navýšili počáteční zásobu zlata na 20M. Upravili jsme také pravidlo o bonusu za nejvyšší v kole dosaženou rozlohu a přizpůsobili ho počtu hráčů – nejvyšší rozloha v kole znamenala bonus pouze 0,5 bodu a pokud nejvyšší rozlohy dosáhli dva hráči, nezískali nic.

V prvním kole se utkal Jetro (skřet) s Killer Landem (člověk) a boovie (skřet) se Zeregesem (vampýr). Vítězství a první body si připsali oba skřeti, k úspěchu jim stačil jediný útok a obzvláště Jetrovi poctivá obrana, neboť byla testována každý den útokem.

Ve druhém kole si skřeti soupeře vyměnili. Boovie proti Killer Landovi dosáhl osamocené nejvyšší rozlohy v kole a připsal si bonusový půlbod, Jetro se Zeregesem remizovali, ale nuda to nebyla. Každý den se snažili prolomit obranu toho druhého, nicméně jim nebylo přáno a ve výsledku si oba připsali stejný počet neúspěšných útoků a úspěšných obran.

Třetí kolo pak přineslo boj o celkového vítěze a skřetovražedný boj Boovieho s Jetrem. Boovie měl na svém kontě 2,5 bodu a jeho vyzyvatel Jetro 1,5. Pokud by Jetro zvítězil, posunul by se také na 2,5 bodu a při vyhodnocování by jeho body měly vyšší váhu, neboť jeho půlbod pocházel z remízy, zatímco půlbod Boovieho z nejvyšší rozlohy ve druhém kole a navíc by měl lepší statistiku ve vzájemném utkání. Hned první den se Jetro pokusil zaútočit, ale nebyl úspěšný a poslední přepočet se nechal překvapit a Boovie tak potvrdil své vítězství. Ve druhém utkání pak Zereges porazil svého imperátora Killer Landa a jen doufáme, že to neodnesl nějakou nepříjemnou povinností v rámci aliance. Závěrečné shrnutí pak přinášíme i graficky.

BIG_03_06a

Všichni zúčastnění si připíšou unikátní miniRD achievementy a první tři místa si odnesou i menší kreditovou odměnu v hodnotě 60 kreditů pro první místo a dělené 20 kreditů pro dělené druhé a třetí. Tímto všem gratulujeme, děkujeme za účast a srdečně zveme do dalšího ročníku. Za RD Blog se loučí,

Lelek & Mahdí