Nový věk už tradičně znamená nový turnaj v miniRD. Tentokráte se nám přihlásilo šest odvážných hráčů, kteří se spolu v nejbližších dnech utkají ve třech kolech o achievement pro vítěze. V následujících řádcích vám přiblížme, jak probíhalo kolo první.

 Polovina účastníků zvolila rasu lidí. Jejich univerzálnost přebila nevýhody ve slabších strojích a věžích, hlavních to zdrojích síly v miniRD. Uvidíme, jak se sázka vyplatí. Dále máme po jednom kusu od skřeta a hobita, dvou poněkud netradičních ras, ale v miniRD velmi silných. Oběma rasám se již v minulosti podařilo dotáhnout své gubernátory k celkem jednoznačnému vítězství. Šestici statečných uzavírá trpaslík. Univerzální a silná vojenská rasa, v miniRD ale bez elitní akademie, s drahou armádou a slabými zloději může mít nemalé potíže.

 V prvním kole byly vylosovány následující dvojice.

 1) Smrtihlav x Osleplá křepelka
aneb skřet proti trpaslíkovi

 První dvojice nabídla souboj jak vystřižený z klasické fantasy. Pracovití trpaslíci proti nenechavým skřetům. Jejich potyčka skončila remízou, ale nuda to rozhodně nebyla. První přepočet se oba navzájem dobyli jedním útokem. Velká škoda pro trpaslíka byla, že poslal i druhý útok, ale ten neprošel. Druhý přepočet poslali oba po jednom útoku, ale v obou případech zvítězila urputná obrana. Třetí přepočet se poučili z nezdaru, opět oba poslali po jednom útoku a opět oboum prošel. Ze statistik to vypadá na ztracený půlbod pro trpaslíka, protože si po celou dobu trvání války udržoval dvakrát vyšší sílu než jeho skřetí protějšek.

 2) Frank W. Abgnale x Fiat Lux
aneb hobit proti člověkovi

 Frank zahrál klasickou hobití taktiku. Zbytečně neriskoval, během tří přepočtů poslal dva útoky a oba mu prošly. Zároveň úspěšně ubránil 8 soupeřových útoků. Pokud se mu podařilo nabrat generála obránce, mohl udělat pěkných pár levelů a v miniRD se počítá každé procento.

 3) miniRD j0hnik x Kočovný potulník
aneb člověk proti člověkovi

 Poslední dvojice nabídla pro změnu klasický miniRD souboj dvou lidí, kteří při výběru hráčů stále převládají. Kočovný potulník zvítězil velmi zajímavou taktikou. První přepočet neposlal žádný útok, pouze se bránil a j0hnik se svým útokem neuspěl. Druhý přepočet Potulník poslal jeden úspěšný útok a doprovodil ho úspěšnou obranou. Třetí přepočet už j0hnik pravděpodobně rezignoval na propracovanější taktiku soupeře a žádný útok neposlal, přičemž byl sám dvakrát dobyt. Zajímavé je, že první přepočet oba lidé měli shodnou sílu 68k. Ovšem druhý přepočet j0hnikovi zůstalo pouze 18k, zatímco Potulník nazbrojil zdrcujících 101k. Za takového rozložení sil by se nechtělo bojovat ani mně. Za svou výborně promyšlenou a provedenou taktiku byl Potulník odměněn v podobě nejvyšší dosažené rozlohy v prvním kole a vybojoval si jeden bod navíc. Skvělá práce a gratulujeme!

 Na závěr ještě přinášíme grafické shrnutí a znovu se ozveme po dokončení kola druhého.

Za RD Blog

Mahdí