Shrnutí posledního kola letošního ročníku miniRD a vyhodnocení vítězů.

Krásný letní den,

 Opět se Vám hlasím já, April O´Neil, tentokrát ze závěrečných soubojů v MiniRD. Soupeři do třetího kola vstupovali na rozloze 2 000 akrů a s velkou chutí vyhrát. Tradičně je nejvíce napínavý souboj o první místo, avšak v tomto ročníku měl jeden gubernátor nakročeno k vítězství velmi dobře již z předešlých kol a jeho soupeř tak spíše bojoval o umístění na druhé příčce. Nicméně o to zajímavější byly boje o třetí a čtvrtkou příčku.

 V následujícím grafu vidíte konečné rozlohy jednotlivých gubernátů po skončení třetího kola. Na první pohled zaujme svou rozlohou 3 345 akrů pravidelný soutěžící Fiat Lux, který bojoval o páté místo a jehož výkon ho posunul dokonce výše než si možná i představoval. Boj o první místo mezi Kočovným potulníkem a Smrtihlavem dopadl remízou, což však Kočovnýmu potulníku stačilo k udržení zlaté medaile. Souboj o třetí místo byl nejnapínavější, ale k tomu až v bližším rozboru.

 Boj o páté místo
Fiat Lux (člověk) vs. J0hnik (člověk)

 Osobně velmi váhám zda lze v tomto případě mluvit o souboji. J0hnik zřejmě pod tíhou neúspěchů vzdal tento souboj už předem. Fiat Lux první přepočet vytestoval soupeře šesti útoky, které prošli do posledního. Pokud j0hnik nahodil nějakou sílu, tak mu byla zničena hned v začátku a v tomto stavu jeho gubernát zůstal až do konce kola. Fiat Lux další dva přepočty poslal limit šest útoků. Získal tak vůbec nejvíce hlíny, co je vůbec možno a získal za své snadné vítězství dva vítězné body za největší rozlohu.

 Duel o třetí místo
Frank W. Abagnale (hobit) vs. Osleplá křepelka (trpaslík)

 Duel hobita s trpaslíkem byl napínavou podívanou do samého konce. Tempo boje udal hned první přepočet. Trpaslík Osleplá křepelka nahodil 173k vojenské síly a protlačil svůj jeden útok do hobita. Hobit Frank W. Abagnale nahodil oproti tomu pouze 102k síly a svým útokem se rozbil o trpasličí obranu. Druhý přepočet oba nahodili téměř stejnou sílu, avšak Osleplá křepelka pouze urputně bránil svůj získaný zisk z předešlého dne a opět tak zastavil jediný hobitův útok. Trpaslík si tak šel pro velmi vratké vítězství. Avšak třetí přepočet byl ukázkou nezdolného a šťastlivého ducha Franka, který nahodil neuvěřitelných 237k vojenské síly a konečně na poslední chvíli prorazil obranu trpaslíků. Ospalá křepelka neposlala žádný útok, což se mu stalo osudným. Hobit Frank tak získal o pár desítek akrů více a zvítězil v tomto duelu.

 Bitva o místo první
Kočovný potulník (člověk) vs. Smrtihlav (skřet)

 Kočovný potulník do závěrečného souboje vstupoval se čtyřmi vítěznými body, které mu zajišťovaly jisté vítězství i v případě, že by jeho soupeř získal bonusový bod za největší rozlohu. Smrtihlav měl totiž pouze jeden a půl bodu. Nicméně Smrtihlav veděl, že stále bojuje o druhou pozici, jelikož soupeři Osleplá křepelka a Frank W. Abagnale mohli v případě velkého úspěchu dosáhnout na druhou příčku. Nicméně skřet Smrtihlav vstoupil do duelu obezřetně a poslal jeden útok, který však neprošel. Ovšem jeho soupeř Kočovný potulník se svým útokem také neuspěl. V druhém přepočtu si troufám tvrdit, že Smrtihlav zaspal, jelikož neposlal ani jeden útok. Tím se mu však podařilo ubránit další pokus o průlom Kočovného potulníka. Velkou změnu nepřinesl ani poslední den boje. Oba soupeři poslali po jednom útoku a oba neúspěšně. Oba tak získali po půlbodu za remízu.

 Vyhlášení vítězů

 A jaké je tedy celkové pořadí? Kdo získal achievement za vítězství v tomto ročníku MiniRD?

 Jak jsem již řekla dříve, vítězství v tomto věku připadlo člověku Kočovnému potulníku, především za jeho výkony v předešlých kolech, v kterých získal vždy po dvou bodech za největší rozlohu. Právem mu patří první místo a já mu gratuluji {{lv . O druhé, třetí a čtvrté místo se však ucházeli hráči se stejným počtem vítězných bodů a to se dvěma. Konečné pořadí bylo stanoveno na základě Sonnenbornova-Bergerůvova systému, pomocí kterého je možné vyhodnotit pořadí hráčů se stejným počtem bodů. Princip spočívá v tom, že je zohledněno, který hráč měl těžší soupeře a tedy jeho body mají větší váhu oproti hráči, který měl slabší soupeře. Na druhém místě se umístil skřet Smrtihlav. Třetí místo obsadil hobit Frank W. Abagnale, který předvedl vynikající výkon v posledním kole, kdy se mu podařilo obrátit prohru ve výhru na poslední chvíli.

 Děkuji všem zúčastněným a doufám, že si naší soutěž užili.

 Příští věk se soutěž opět uskuteční, a proto už nyní vás vyzývám, abyste přemýšleli o své účastni a zkusili své klikačské a vojevůdcovské schopnosti na těchto malých rozlohách, kde se každá chybička projeví mnohonásobně.

 Za RD Blog
Vaše April O´Neil