Reportáž z druhého kola miniRD, které rozhodlo o vítězi.

Vážení čtenáři,

 v dnešním článku se podíváme na průběh druhého kola miniRD. Na dálku se odehrál velmi zajímavý souboj, jehož výsledek už rozhodl o vítězi. Ale pěkně popořádku, byly vylosovány následující dvojice. Všechny souboje ve druhém kole byly rozhodnuty jednoznačným způsobem ve prospěch jednoho z hráčů.

 1) Frank W. Abgnale x Kočovný potulník
anebo hobit proti člověkovi

 Zde rozhodl hned první přepočet. Oba hráči poslali po jednom útoku, k mému překvapení hobit neprošel a zároveň neubránil. Velmi vzácná situace, v souboji hobita proti člověkovi bych vždy favorizoval hobita. Jeho výrazně vyšší obrana i potenciální strojová útočná síla mu dává náskok ve všech vojenských složkách, nicméně Potulník si s tímto handicapem poradil a nazbrojil sílu 183k proti hobitovým 23k. Následující přepočty se pak dokonce vysvačil na nejvyšší rozlohu ve druhém kole, jako první v historii miniRD toto prvenství obhájil a kráčí si pro vítěznou trofej.

 2) miniRD j0hnik x Osleplá křepelka
aneb člověk proti trpaslíkovi

 I ve druhé dvojici rozhodl hned první den. Trpaslík nazbrojil zdrcující sílu 239k oproti lidským 31k, pohodlně svého soka dobyl a sám se ubránil. Tento propastný rozdíl se navíc nadále prohluboval. Následující dny mu prošly i další útoky, ale na nejvyšší rozlohu to nestačilo.

 3) Smrtihlav x Fiat Lux
aneb skřet proti člověkovi

 Poslední dvojice byla taktéž charakterizována obrovskými rozdíly v síle. Skřet zvolil vyčkávací taktiku a první den si pohlídal své pozemky, úspěšně ubránil dva lidské výpady. Vzhledem k výslednému rozdílu v síle, 141k vs 14k, nejspíš lituje, že se již první den nepokusil něco dobýt. Druhý den už si pro pozemky zašel. Člověk se rozdílu v síle pravděpodobně zalekl a zkoušel bránit, nicméně neúspěšně. Třetí den už byla svačinka. Skřetovi velice těsně, o 24 pozemků, utekla nejvyšší dosažená rozloha v kole.

 Druhé kolo přineslo jednoznačné výsledky, všechny byly podloženy jednoznačnými rozdíly ve vojenské síle. Nazbrojit v miniRD vysokou sílu není nikterak lehká záležitost a jak se s ní hráči poperou ovlivní výsledek souboje v případě opravdu markantních rozdílů už po prvním dni. Na závěr přinášíme ještě grafický souhrn a pro letošní věk naposledy reportáž z miniRD přineseme po ukončení třetího kola.

 Za RD Blog

Mahdí