Dobrý večer, včera skončilo třetí kolo… 

Dobrý večer,

včera skončilo třetí kolo naší soutěže MiniRD. Dnes vám přináším pohled na poslední přepočet námi sledované dvojice. Následovat bude rekapitulace všech soutěžních dvojic a přehled celkového bodového umístění po skončení kola. Jak se připravovali naši dva duelanti na poslední přepočet?

Slimák:

Dobít akry zpátky. {{sml

Boris:

Dnes to budu muset opravit a vyzvednout určitě útok. Uvidíme, co se mi podaří vyfarmit a podle toho něco nahodím. Chce to mít hodně věžiček. No, dnes je poslední přepočet, takže si myslím, že soupeři nezbývá nic jiného než vrhnout vše do útoku a postavit co nejvíce věží. Pro mě šancí na celkové vítězství je vyhrát dnes za dva body. Ale to se povede jen v případě min. jednoho prošlého útoku. Tak možná zkusím dva. Ale to je před klikem, už jsem měl v mini RD tolik plánů na klik a snad nikdy se to nepovedlo kliknout dle představ. Tak se to dnes třeba změní a povede se. Chce to vyhnat co největší útočnou sílu. {{smm

Boris nakonec poslal pouze jeden útok, který byl úspěšný a sám ubránil útok vedený Slimákem. Potvrdil tak svou převahu v tomto kole a získal vítězný bod. Podělili se s námi také o zhodnocení celého kola a posledního přepočtu.

Slimák:

3. přepočet již jasně ukázal převahu Skřeta nad Člověkem, která bude s rostoucími akry (v dalších kolech) ještě vzrůstat. Člověk trpí nedostatkem lidí (pokud nemá Vodotok) a není schopen poskládat tak velký útok, aby dobyl obrněného Skřeta. Možná při velkém štěstí, podcenění zlodějů, špatném kliku, čí erupcích na slunci se to může podařit. {{sml  Pro mne určitě bylo toto setkání se Skřetem poučení do dalších kol. {{snk

Boris:

{{up Útok prošel, mě neobral ani o 1 akr. Vyšlo to dle očekávání, bych se divil kdyby probil obranu vyšší jak 100k (sice před magií a zloději). Doufal jsem, že to nedá. {{smm Opět ale velmi zajímavá vojna a děkuji soupeři za zajímavé tři přepočty a přeji mu mnoho štěstí do dalšího kola.
Bohužel se stalo to, že JIHMAS prošel také 1 útokem, tak to na bonusový bod nebude. {{sad Mohl jsem se dohrábnout na vedoucího účastníka (boovie), takhle mu budu stále sice dýchat na záda, ale musím v posledním kole zvítězit a ani to mi nemusí stačit ho dohnat. {{sad

V tomto kole byly další dvě dvojice složené ze stejných ras jako ta, kterou jsme sledovali. Jako člověk nastoupil Kalorický Croissant proti miniWR_RWinim, který hraje za skřety. První přepočet Croissant zabetonoval a ubránil dva útoky od skřeta. Druhý přepočet pro změnu zabetonoval miniWR_RWinim a ubránil jeden útok Croissanta. Musel tedy rozhodnout přepočet třetí, kdy oba poslali po jednom útoku. Úspěšný útok však vedl pouze Croissant. V tomto duelu tedy zvítězil člověk Kalorický Croissant.

Poslední dvojice člověk a skřet byli Mirek Dušín a Alanon. Tato válka byla skutečně zákopová. Ani jeden z hráčů během prvních dvou přepočtů neposlal ani jeden útok a musel tak rozhodnout až poslední den. Všechny útoky byly úspěšné. Ovšem Alanon poslal dva a Mirek Dušín pouze jeden. V této dvojici tedy zvítězil skřet Alanon.

Další dvojice byla složena z taťky vampýra proti hobitu Kováku. Ani tento souboj nebyl moc sexy. Opět byly útoky poslány až poslední přepočet. A to jen Kovákem, který poslal jeden útok a úspěšně. Poměrně bez boje tak získává vítězný bod.

Na posledním hřišti stanul elf Naruto proti člověku Jihmassovi. Naruto první den vůbec neklikl a Jihmass tak měl první útok úspěšný. Druhý přepočet oba poslali po jednom útoku, oba bez úspěchu. Naruto se na poslední přepočet rozhodl, že mu bude stačit půl bod za remízu a poslal jen jeden útok. Ovšem neúspěšně a ani nebyl schopen zabránit úspěšnému prolomení své obrany. Zvítězil člověk Jihmass.

Toto kolo nezískal nikdo bonusový bod za největší rozlohu, jelikož Jihmass a Boris měli stejně nejvíce pozemků.

Přehled celé soutěže

Jak lze vidět z tabulky, která ukazuje všechny bodové zisky v průběhu celé soutěže, poslední kolo bude velmi napínavé. Na vedoucí pozici, Kalorický Croissant, musí ještě ukázat svůj um. Další tři hráči totiž mohou získat hlavní trofej prvního místa. Finále začne klasicky v neděli a náš blog bude u toho, aby vám přinášel přímý přenos.

Vaše

April O´Neil