Nekompromisní proražení nepřátelské obrany.

Dobrý večer,

opět se vám hlásím ze soutěžního ringu, kde proti sobě stojí Slimák s Borisem. Jeden z nich měl dnes mnohem větší štěstí. Ale dříve, než vám prozradím kdo, se podívejme na včerejší plány obou aktérů.

Slimák:

Jeden vojenský útok podpořený jednou zlodějskou sabotáží věží. Síla útoku i obrany vzrostla oproti včerejšku asi o 30%. Rovněž jsem poslal o 50% více trvalé negativní magie. Na přepočet odhaduji plichtu s tím, že rozhodne poslední den.

Boris:

No, tak budu to muset proti včerejšku přizbrojit. Zabil jsem pár soupeřových vojáčků, tak snad to pomůže k lepšímu rozkliku. Mohl bych dostavět i nějakou tu specku. Co plánuju – zkusím dát větší útok než včera a budu si říkat děj se vůle boží. Zlodějsky nejspíš budu bránit jistotu jako včera, uvidíme podle toho, jak velký vytvořím útok a bud to budu muset podpořit zlodějsky nebo to risknu.

Oba soupeři na sebe opět vyslali po jednom útoku. Avšak pouze Borisův, podpořený zlodějskými SoS, byl úspěšný. Tohle je pro oba duelanty klíčový okamžik a Boris má nyní na výběr z více možností, co udělá. Slimák musí poslat minimálně jeden útok, aby uhrál alespoň půl bodu. Ovšem nic není prohrané, již jsme zde měli souboje, které byly otočené právě v posledním přepočtu. A jak oba soutěžící komentují přepočet již jistě tušíte.

Slimák:

Dnešní přepočet je pro mě zklamání. Ukazuje se, že člověk nemá proti dobře hrajícímu skřetovi moc šancí. Na rozdíl od prvního kola je postavení Vodotoku nereálné (aby byla i Domobrana a Přesypačka E1) a ti lidi prostě chybí. Jediné co má člověk navrch je magie, ale bez DD to není ono, zemětřas nic nezboří a trvalky skřetovi ublíží v ekonomice pouze prvních pár tahů.
Oproti včerejšku jsem měl obranu i útok asi o 30% vyšší a stejně nic z toho nebylo úspěšné. Velikost obrany nebudu říkat, ale netušil jsem, že bude soupeř schopen udělat tak velký útok. Zapoměl jsem poslat zloděje (respektive jsem ten útok několikrát rušil a zakládal znovu, ale jelikož jsem odehrával i svůj hlavní gub, kde také válčím se Skřetem, tak jsem to v nočních hodinách nějak neuhlídal). Překvapuje mě, že i přesto že všichni mí zloději zůstali doma, prošel soupeřův útok na boření věží s plnou silou {{sad

Boris:

No, lépe už to mohlo dopadnout, jen že by soupeř neposlal magii. {{smm Zlodějsky mi neublížil, ani mě neobral o pozemky a já jediným útokem prošel.

Zítra se dozvíte konečný výsledek tohoto duelu a navíc také výsledky celého třetího kola, včetně celkového pohledu na probíhající soutěž.

Vaše

April O´Neil