Reportáž z rozhodujícího přepočtu sledovaného duelu a celkové shrnutí celého druhého kola.

Dobrý večer,

dnes vám přináším poslední přepočet, v kterém se setkal Kalorický Croissant s Borisem. A druhá část příspěvku vám ukáže, jak si vedli i ostatní soutěžící v druhém kole soutěže. Jaké měli plány na poslední přepočet naši duelanti?

Kalorický Croissant:

Po kontrole mi byl uznán bug v neprošlé akci a dodatečně dorovnány akry. Bohužel jiná kompenzace za popku, budovy, zbraně a zničené stroje mi uznána nebyla, takže jsem klikal nakonec jen pro draky z labu a nesnažím se získat bod za výhru. Posílám tedy ven jen testovací útok proti fulloutu a doma nechávám obranu 120K vojenskou a 3,5K zlodějskou, což by mělo stačit snad na remízu.

Boris:

Takže dneska nás hodně ovlivnil objevený bug.

Soupeř nemusí být smutný pač jsem dnes pokazil za všech 17 tahů co jsem mohl. Zbořil jsem si školy místo abych si je postavil, v labu se mi při výběru zlata zranil gen, takže na klik to byla bída a v neposlední řadě jsem si po nahození armády a zlodějů zapomněl nahodit výcvikáče, takže jsem 5 tahů zacvičoval jen 16%. No, hůř už jsem to snad kliknout nemohl. Samozřejmě jsem si to nespočítal na nákup zbraní tak přesně, že mě to stálo 2x tolik (hold nestojí tržiště), takže nezbylo na nahození věží, hlavně že jsem si k tomu dodělal infra.

No nic, zkusím soupeře překvapit malým útokem. Třeba to klikl taky tak blbě jako já a zacvičí se mi třeba nějaký ten generál vojevůdce, dnes jsem konečně nějakého dobral. Včera mi přišli jen 4 geni z toho samý zloději, tak jsem jednoho z nich použil na útok protože jsem včera všechny geny, co byli poraněný, poslal k šípku. A uvidíme jestli ubráním nejmenší obranou za tuhle vojnu. Zloděje žádné nepošlu. Zkusím nechat ty 2k co mám doma a doufat, že soupeři také nevyjdou prašule a nepostaví věže.

Tak držme palce

Oba soupeři opět zvolili taktiku masivní obrany s testovacím útokem. Samozřejmě ani jednomu útok nevyšel. Jejich maličké útoky byly zcela rozprášeny připravenou obranou. Oba tak získali půlbodu za remízu. Sami si přečtěte jak to vnímají.

Kalorický Croissant:

Dle očekávání to skončilo plichtou.{{vct

Boris:

Tak myslím, že jsem mohl vyhrát, tuhle bitvu a řekl bych, že jsem si za to mohl sám. Již rozhodnutími, která jsem udělal před prvním válečným přepočtem. Neodehrát všechny tahy, rozhodnout se pro zloděje, nechat draky doma, nepostavit průsečík ani elitku (šlo aspoň jedno s relativním klidem). To byly faktory, které rozhodly v remízový bod, který je asi v tuto chvíli pro mně vítězstvím.

Byl jsem překvapen každý den. První, že jsem si ublížili pouze zloději. Druhý den jsme prošli oba stejně se sabotážemi obraného systému, bez nich by asi ani jeden neuspěl. Třetí den jsem ubránil zloděje a těch pár věží stačilo, to samé dopadlo na druhé straně. Velká chyba se nestala, soupeř věže postavil a tím pádem nemohl můj útok projít (na základě chyby z prvního dne). ANO, ANO ta proklatá elitní akademie. Až včera jsem dostal nápad lépe si projít nápovědu RD, na základě již zmiňovaného bugu v naší soutěži. A zjistil jsem, že skřet má E1 stejně silnou jako hoplíta do útoku (nějak jsem si furt myslel že tam je o jedničku víc), že sice stroj s E1 má o 50% větší sílu ale i tak to není žádná sláva. No jenže pak jsem četl dál ještě info o strojích a zjistil, že jedna věž vyblokuje 30 strojů, respektive 20 strojů u člověka. A tím pádem je jasné, že pokud to soupeř zahrál tak, jak se očekává nemohl jsem nikdy projít, sice jsem si říkal že to lépe uklikám s E1 a strojem, že bude mít i větší sílu jak E2 a navíc ušetřím tahy na další dny. Tak opak byl pravdou, zjistil jsem, že i když postaví soupeř 1000 věží, já úspěšnou sabotáží mu jich 750 zničím, tak mu zůstane 250 věží *20 = 5000, no a rázem jsou všichni vojáci bez strojů. A síla 5k nemůže projít, samozřejmě jsem to nastudoval až po kliku druhého dne a třetí den už se elitka postavit nedá, {{smm pač s tou by šance vzrostly o několik procent. Ale tak pro příště vím, že tu elitku budu muset stavět. A předpokládám, že se moje povídání stane inspirací pro klik a strategie ostatních. {{smm

NJN, holt obrana převládá nad útokem {{smm , aby člověk dobil musí to otevřít a doufat, že soupeř udělá něco hůř než já.

PS: kdybych byl býval nekalkuloval první den a poslal draky v útoku ven měl bych pozemkovou výhodu, ale na kdyby se nehraje a máme půl bod za remízu Hodně štěstí všem do dalších kol.

Jako další dvojice proti sobě stáli dva skřeti. Alanon a miniWR RWinim. První přepočet byl klíčový poslaný počet útoků. Alanon poslal jeden útok, zatímco miniWR RWinim poslal dva. Všechny útoky byly úspěšné. miniWR RWinim tak získal pozemkový náskok první přepočet, který si dokázal během následujících dvou přepočtů ubránit. Získal tak jeden bod a zařazuje se do předních pozic soutěže.

Stejné rasy proti sobě stáli i u další dvojice, ale tentokrát to byli lidé. Jihmass proti Slimáku. Oba poslali první přepočet po jednom útoku, oba neúspěšně. Druhý přepočet zkusili opět oba poslat jeden útok, ovšem nyní měl více štěstí Slimák. Jihmassu se nepodařilo ubránit Slimákově útoku a zároveň nebyl schopen vést úspěšně útok svůj. Poslední přepočet Slimák již pouze tvrdě ukazoval, kdo je vítěz tohoto dueli. Poslal totiž dva úspěšné útoky a jeden útok veden na něho dokázal ubránit. Slimák tak získal jeden bod za vítězství a jeden za největší rozlohu kola. Celkově má již tři body a dostává se do vedoucí pozice soutěže.

Na dalším kolbišti se utkal hobití Kovák s lidským Mirkem Dušínem. Kovák první přepočet zvolil taktiku betonu, která byla úspěšná a zastavila útok Mirka Dušína. Zřejmě se mu zalíbil úspěch jeho taktiku, jelikož druhý přepočet vypadal stejně jako druhý. Poslední přepočet už Mirek ani neposlal útok. Oba tak získali půlbod za remízu.

Velmi podobně si vedla poslední dvojice elf Naruto a taťka vamp. Naruto za celou dobu neposlal ani jeden útok. Taťka se pokusil o útok první a poslední přepočet. Oba neúspěšně. Získávají také po půlbodu.

Na prvním místě je Slimák se třemi body. Druhé místo náleží Kalorickému Croissantu, jenž má dva a půl bodu. Třetí a čtvrté místo okupují Boris s miniWR RWinim, oba mají bod a půl. S jedním bodem je na místě pátém Alanon. Zbytek okupují poslední žebříčky s půl body.

Na začátku třetího kola opět na viděnou

Vaše

April O´Neil