Dobrý večer, první přepočet druhého kola… 

Dobrý večer,

první přepočet druhého kola je za námi. V tomto kole pro vás budu reportovat vítěze kola prvního, tedy Kalorického Croissanta. Ten získal dva body a má tak nejblíže k vítězství, prozatím. V druhém kolo hráči začínají s 1200 akry a mají defaultně postavenou třetí řadu speciálních budov, zbytek musejí opět postavit. Z minulého kola si hráči přenesli draky, generály a postavené oborové budovy. Je tedy nepochybné, že první kolo takto zasahuje i do následujícího a  soutěžící musejí přemýšlet i nad možnosti budoucího vývoje turnaje. Nejdříve si můžete přečíst rozhovory s oběma účastníky, které poskytli včera při plánování útoků.

Kalorický Croissant:

Dneska mi to vůbec nevyšlo a tak zkouším gang, bez vlastního útoku a doufám v 100% obranu{{smm

Boris:

Teď jsem začal klikat a myslím že to bude bída. Zatím pár tahů, asi jen 4. Rozhodl jsem se postavit nějaké specky a přemýšlím zda má cenu jít do průseku, to uvidím později. Mezi prvními stavím první řadu, ta je levná a pak musím razit na noráč, páč přidá dost lidiček. Uvidíme, za kolik to dám dnes tahů, zatím jsem se nerozhodl, jak to zahraji, takže uvidíme. Jdu zase proti člověku, takže můžu počítat min. jeden útok dnes a slušnou obranu, plus, že bude kouzlit. Navíc je to asi velmi zkušený hráč, když je obhájce, jestli jsem to zaregistroval dobře. {{smm

Tak hotovo, uvidíme jak to dopadne.
Asi jsem se rozhodl pro zajímavý krok jako skřet, kouzlení to nebude {{sml, ale dnes nepošlu žádný vojenský útok. Zkusím držet obranu, uvidíme, jak to bude vypadat po magii. Zatím to je velmi slušných 140k, ale zatím nevím, co má soupeř za kouzla, tak uvidíme. Asi pošle zloděje, tak nechávám obranu zlodějskou cca 800, soupeř má sice dost lidí na začátek, ale myslím, že se to dá se skřetem srovnat. Proto bych chtěl soupeře zaskočit zlodějsky, většinu lidiček mám ve zlodějích a jen asi 2,5k hoplitů. 
Poslal jsem zlodějské útoky na revoltu 2x kolem 2k síly, snad to projde, to by mohlo člověka hodně bolet do dalších dní. Hlavně ho to bude stát tahy, v okamžiku, kdy nemůžu kouzlit je to asi jediná šance, jak srovnat trošku síly. A pak jednu drakovraždu, mám pocit že nějaké bude mít.
Tak, to asi vše. {{smm

Oba soupeři zvolili stejnou taktiku. Zlodějské pocuchání soupeře s absolutní vojenskou obranou. Takový začátek duelu není moc sexy. Nutno však podotknout, že alespoň poslané zlodějské akce byly na obou stranách úspěšné. Nicméně pro Croissanta to je alespoň částečný úspěch, jelikož na soupeře poslal kompletní zlodějský koberec. A jak dnes ráno hodnotili své zklamání oba soupeři?

Boris: 

Velmi nemilé překvapení – landy sice zůstaly, tak jak bylo zamýšleno, ale ne tím, že bych ubránil. Ale že soupeř neposlal také žádný vojenský útok. Místo toho poslal zlodějský koberec, války gangů. Opil všechny mé generály, pobil draky (53), revolta, zkrátka vše co mohl zahrál. To v podobném duchu jako já, ale s lepším účinkem a to, že přišel o 25 draků a snížil jsem mu revoltu o 32 a 48 bodů, je velmi malá satisfakce pro mě. 

No, dnes to bude asi těžký klik. Musím to nějak rozmyslet, co provedu. Přelidnění 600% a veškerá magie na sobě s minimem zásob, no bude to těžké. {{sad Ale tím, že máme již jen dva přepočty, budu muset k dnešnímu kliku napnout všechny síly a poslat určitě nějaký ten útok. Aspoň jeden, což by měl i soupeř. Myslím, že by bylo chybou čekat na poslední přepočet, jak to dopadne.

Kalorický Croissant:

Prošly do mě 2 revolty, celkem za 80 popularity a zrušil mi 25 draků.
Já jsem poslal na oplátku úspěšně kompletní gang – tedy poranění (vše mimo obránce), revolty(za 100), drakovraždy (53 kousků) + nějakou magii. Zároveň ze špionáže vím, že soupeř má dnes bohužel 34 tahů
Vojenské akce dnes nešly.

Dnes před soutěžícími stojí těžké rozhodnutí. Jak silný útok mám poslat a jak silnou obranu mám nechat bránit hranice. Pokusí se dnes někdo zabetonovat a pak toto rozhodnutí nechá na poslední den boje? Zítra mám přineseme zprávu, který z duelantů měl větší štěstí.

Vaše

April O´Neil