Konec prvního kola a jeho shrnutí.

Dobrý podvečer,

dnes proběhl třetí přepočet prvního kola soutěže v miniRD. Každé kolo se hraje právě na tři přepočty a proto jsou již nyní známi vítězové prvního kola. Než však výsledky uveřejním, podívejme se na včerejší a dnešní, poslední přepočet námi sledované soutěžní dvojice. Nejdříve co si oba vojevůdci plánovali ve středu udělat.

Taťka:

Dneska zkusím využít bonusu z napití, poslat magii a zlodějsky asi vyčkat většinou doma. Počítám, že nebude mít moc šancí nahodit větší sílu než měl o přepočtu a půjde celkem dolů. Tak snad to vyjde.

SirKonda:

Po dnešku, kdy jsem to uhrál na plichtu, poslu zase nějaké ty útoky a pokusím se soupeře zlodějsky víc potrápit před posledním přepočtem.{{smm

SirKonda nešetřil a poslal na soupeře rovnou tři útoky, žádný z nich však neprošel, což bylo především zapříčiněné neprošlými zlodějskými akcemi. Taťka poslal pouze jeden útok, ale také neúspěšně, stejně jako neúspěšné zlodějské akce. Ani druhý přepočet tedy nijak nerozhodl o možném vítězi. A jak přepočet komentují samotní aktéři?

Taťka:

Soupeř překvapil třemi útoky, počítám, kdyby poslal jeden na jistotu tak jsem asi prohrál dneska. Štěstí bylo, že nečekal takovou zlodějskou obranu, co jsem měl, takže mi jeho akce udělaly v podstatě nulovou škodu. Bohužel tím pádem neposlal tolik zlodějů ven, takže ani já jsem nebyl úspěšný a tím pádem můj útok dopadl jako jeho.

SirKonda:

Dnešní přepočet nic moc, ani jednomu nám neprošli útoky, hamounsky jsem zrušil jeden útok a poslal tři s tím, že mi projdou zloději, ti mi sice prošli ale zřejmě těsně a zbořili minimum věži. Soupeři zloději naštěstí neprošli vůbec.{{smm

O vítězi tedy musel rozhodnout až poslední přepočet. Takto se na něj oba hráči připravovali.

Taťka:

Dneska to budu mít horší, když nejsem napitý, takže budu čekat jeden maximální útok, zlodějsky asi půjde taky vším ven, tak to budu mít veselý. Vidím to na uhrání remízi. Takže nejspíš beton.

SirKonda:

Co dodat k poslednímu přepočtu, kdybych tuhle hru nehrál poprvé a věděl co a jak, tak už rozjezd jedu úplně jinak. Tím, že protivník je vamp a nemůže moc kouzlit, tak bych toho využil a nechal si dost peněz na pořádné nazbrojení. Takhle je to jen o tom, kolik toho stihnu vydělat a pak zase není čas to přebourat. No, příští rok budu chytřejší, stále nevím co mě čeká do dalších kol. Dneska už neudělám chybu ze včerejška a pošlu jeden útok na jistotu a ne tři. Pošlu silnější zloděje a pokusím se zopakovat včerejšek a ubránit se zlodějsky a i vojensky. Snad můj plán vyjde a první kolo vyhraji.{{sml

 

Taťka se opravdu pokusil zabetonovat, ovšem jeden mocný útok SiraKondy podpořený zloději, ubránit nedokázal. SirKonda, tak dokázal soupeři vzít akry a poráží tak hráče Taťku v prvním kole a připisuje si první bod.

A jak vypadala situace na ostatních bojištích?

Dvojice miniWR_Rwnim (skřeti) vs jihmass (lidé) si navzájem první přepočet ubránili útoky. Druhý přepočet ani jeden z nich neposlal nic a poslední jihmass ubránil soupeřův útok. Ani jeden tak nedokázal prorazit soupeřovu obranu a oba hráči získali půl bodu za remízu.

V další dvojici, Kovák (hobiti) a Kalorický Croissant (lidé), byl jeden mnohem úspěšnější v prorážení soupeřových obran. Kalorický Croissant první přepočet ubránil soupeřův útok a jeho vlastní byl úspěšný, druhý přepočet Kovák pokoušel betonovat, ale oba útoky Kalorického Croissanta byly úspěšné a poslední přepočet Croissant opět ubránil soupeřův útok a svůj úspěšné procpal soupeřovou obranou. Kalorický Croissant tak zvítězil na plné čáře a získal 2 body. Jeden za výhru a druhý za největší získanou rozlohu.

Dvojice Naruto a Slimák začali svůj duel nerozhodně. Naruto poslal první přepočet dva útoky, ale neúspěšně a Slimák jeden, také neúspěšný. Ovšem druhý přepočet Slimák byl schopen ubránit soupeřův útok a sám soupeře dobil. Poslední přepočet Naruto betonoval i přesto, že to pro něj znamenalo jistou prohru, ovšem Slimák dokázal jeden ze dvou útoků procpat i přes velkou obranu. Slimák se tak stává vítězem a získal jeden bod.

Poslední dvojice byla složená z Mirka Dušína a Borisa. První přepočet byl spíše vyčkávající Mirek bránil celou armádou své hranice a odrazil jeden Borisův útok. Druhý přepočet se pokusil sám zaútočit, ovšem neúspěšně, zatímco Boris prošel oslabenou obranou. Poslední přepočet nikdo neposlal žádný útok. Boris se tak stal vítězem a získal jeden bod.

Druhé kolo začíná přepočtem neděle/pondělí a opět vám budeme přinášet přenos z jednoho bojiště.

Vaše

April O´Neil