Vážení hráči,

v prosincovém dílu našeho seriálu vývojářských deníků se zaměříme na téma zpřístupňování RedDragonu nově příchozím hráčům.

Prvním bod, kterému se budeme věnovat, je spuštění našeho historicky prvního tutoriálu. Zaměřuje se na herní účet a vysvětluje jeho základní funkce. Je k nalezení na horní liště v herním účtu pod ikonou Průvodce.

rsz_1průvodce

Zpracován je formou pop-upů, které vás provedou po nejdůležitějších částech herního účtu. Další tutoriály, tentokráte už věnující se vlastní hře, budou následovat. Nejprve je ale třeba předmět budoucích tutoriálů patřičně upravit, což nás přivádí k druhému bodu tohoto deníku.

Tím je přepracování rozjezdu. V současnosti je rozjezd jednou z hlavních bariér, které novým hráčům brání ve vstupu do hry. Jedná se o nejsložitější a nejnáročnější fázi věku, do které je každý hned při seznamování uvržen a často jí i odrazen. Musí se potýkat s profesemi, budovami, nakupováním pozemků a všechny tyto oblasti s sebou navíc nesou svoje další těžkosti a vzájemně se prolínají. Tato fáze podle nás navíc trvá nepříjemně dlouho a oddaluje hráčům to, co je na RedDragonu nejzábavnější – boje. Naším cílem tedy bylo rozjezd usnadnit a zrychlit a připravili jsme návrh na následující změnu pravidel:

1) Úvodní protektorát trvá pouze 5 dní

2) Všechny gubernáty začínají s maximálním počtem tahů pro svou rasu bez časových budov, standardně 1/43

3) Začíná se s 10 000 pozemky, 50% rozlohy jsou domky, 50% akrů je volných, popularita je 100 a v gubernátu je zalidnění odpovídající maximu pro danou rasu

4) Gubernáty mají postavené speciální budovy: Radnice, Hospoda U Červeného draka, Zlatý důl, Magická čočka, Tajemství hmoty, Svatyně autorova bohatství, Štáb brigády rychlého nasazení, Dračí zeď, Generálova vilka, Vodárna, Průsečík obchodních cest

5) Sklady jsou naplněny 100M zlata, 350 tis. infra, 50 tis. kamení, 200 tis. jídla a žádnými zbraněmi či manou

 O změně rozjezdu s vámi rádi povedeme diskusi na veřejném fóru Změny. Napište nám své názory, postřehy, reakce i vlastní návrhy. Abychom udrželi pořádek a diskuse byla přínosná, prosíme o dodržování určitých pravidel. Věnujte se pouze tématu rozjezdů, neřetězte za sebou své vlastní příspěvky, reagujte vždy s rozmyslem a věcně. Diskuse bude moderovaná přísněji, než je na RD zvykem. Čím věcnější a přehlednější ji zvládneme udržet, tím spíše z ní vytěžíme podnětné návrhy a společně tak dospějeme k finálnímu návrhu na změnu rozjezdů.

S dalším deníkem se ohlásíme v lednu a představíme v něm změny pro 31. věk. S přáním klidných svátků a dostatečných přírůstků do vašich dračích pokladů se loučí,

 

RD-Team

P.S. Nezapomeňte se na blogu přihlásit k odběru newsletterů do svého emailu, ať vám neunikne žádná nová zpráva ze světa RedDragonu.