Vážení hráči,

věk se chýlí ke svému konci a je načase odhalit seznam změn.

Po velkých změnách v oblasti magie jsme tento věk pojali jako stabilizační a zaměřovali se na vyvážení nových herních aspektů a opravu chyb. Tomu odpovídá i v porovnání s minulým věkem skromnější seznam změn, s jehož návrhem se mohli někteří z vás setkat už na fóru.

 

Herní změny:

1) Silnější destrukční magie. Zesílená a warpová destrukční magie má až třikrát vyšší šanci na zboření drahých a důležitých speciálních budov. Hráči shodně hlásili, že nová magie je drahá, což samo o sobě není takový problém, ale její cena neodpovídá škodě, kterou je schopna napáchat. Jak jsme uvedli ve Vývojářském deníku 19, dlouhodobou vizí je magickou fázi posunout do role výsostného ničitele. Tato změna tedy reaguje jak na zpětnou vazbu většiny hráčů, tak na dlouhodobý koncept hry.

2) Silnější trvalá magie. Standardní trvalá kouzla mají účinnost až po 8 tahů, zesílená trvalá kouzla mají účinnost až po 12 tahů. Další změna vycházející z hlášení o tom, jak je magie neúčinná a je velmi jednoduché ji setřást. V kombinaci s bodem 3) se proces odkouzlování gubernátu opět vrátí na úroveň, na jaké byl ve staré magii a nebude už tak triviální. Připlacením za zesílená trvalá kouzla navíc mágové získají jistotu, že jejich nepřátelé budou muset na odkouzlení využít labyrint a mohou je tak výrazně zpomalit.

3) Dražší odkouzlování. Základní cena Odstranění kouzla se zvedá na 2000. Odkouzlování se základní cenou 1000 bylo velmi triviální a náklady na něj byly takřka neexistující. Vyšší cena odstranění v kombinaci s déletrvajícími kouzly do prvních tahů odehrávky prokouzlených gubernátů vrací nutnost svůj gubernát na negativní magii správně připravit.

4) Ohnivý déšť pálí 20% armády. Pouhá formalita ve vyrovnání efektů kouzel a odstranění 2% výjimky z pravidel. Dračí dech má být kombinací kouzel Ohnivý déšť a Zemětřesení, ale doteď Ohnivý déšt pálil 18% armády a Dračí dech 20%. Dračí dech ničil 10% infrastrukturních budov a 2,5 speciální budovy, čemuž odpovídá totožný efekt Zemětřesení.

 

A to je pro další věk vše. Už brzy se ale můžete těšit na deníky o nových stránkách, kterých opravdu nebude málo, pouze jsme je dokončovali v posledních dnech a nechtěli je nasazovat při bojích o PPS, kdy studium nových stránek je to poslední, čemu se hráči bojující o vítězství ve věku chtějí věnovat. Příští věk bude ale změnami opět řádně nabitý a už teď se těšíme, jak je budeme společně vytvářet a vrhneme se na ně hned od startu věku. Pokud boje o PPS skončí dle očekávání, plánujeme v první polovině března opět RD Sraz, ozveme se s podrobnostmi.

 

RD-Team

P.S. Závěrem bychom chtěli připomenout dotazníky, které najdete na herním účtu. Podle výsledků se bude RD měnit a každý z vás tuto změnu může ovlivnit.